De chauffageketel was kapot.
Natuurlijk net wanneer er ’s nachts en buiten hartstikke gruwelijke koude temperaturen werden opgemeten.
En omdat het lot gemeen is, op zondag. Wanneer verwarmingslui niet lastiggevallen mogen worden omdat ze op hun enige vrije dag hobby’s moeten uitvoeren, ijsvissen ofzo.
Als overlevingsstrategie herinnerde ik mij onze ingebouwde houtkachel. Zelfs zonder aanmaakhoutjes -krulzap gaat haar schoolwerkjes van houtbewerking waarschijnlijk toch niet missen- friemelden we vele kwartieren later ‘behaaglijk’ in 18 °C. Onder een dekentje. Met alle opgewarmde kersenpittenkussentjes rond gevoelige organen geschikt.
Op maandag wist de vrouw van de CV-keteloplapper aan de telefoon dat de man al begonnen was aan zijn werktaken, maar zonder gsm, want die lag zonder batterij op de tafel thuis. Duh! Waarom had het mens geen CB-ontvangst met haar vent? Een Walkie Talkie? Een babyfoon voor mijn part? Neen, een platte mobiel.
Maar, zij zou hem laten terugbellen, ooit.
Ook nog op maandag, fikte ik de laatste blok droog geboomte op. De ooit-om-te-knutselen-plankjes gingen er vervolgens aan. De stukken schroten die in de open haard passen, volgden. Daarna ondernam ik met de kruiwagen een speurtocht in de tuin naar brandbaar materiaal.
Omwille van iets met weinig zoden en een dijk paste ik de koers aan :
Ik jogde ter plaatse. Ik sprong touwtje. Ik danste op mijn laatste muzikaal cadeau van moose : Adèle. Maar wegens wat wiegen, gezien het muziektempo, hield ik dat snel voor bekeken. Ik baalde mezelf een stekker. Een stekker aan een ingebeeld strijkijzer.
We spreken kwart voor acht ’s avonds.
De haardroger stond net gericht op de onderste ledematen als de loodgieter annex installateur/reparateur me aan de lijn vroeg.
Of ik de zekeringenkast al had nagekeken?
Uiteraard, ik ben niet volledig uilskuiken.
Of ik het opstartknopje al geprobeerd had aan de ketel zelf?
Allicht, wat dacht hij wel?
Mazouttekort konden we uitsluiten?
Tjeeeee. Komaan! Twee keer die fout maken in een ver verleden was genoeg. Nee! Duizendvijfhonderdliter op zijn minst nog in die tank.
Alles in orde met de thermostaat? Daar ligt de oorzaak nog wel eens : batterijen op.
Zot! Het scherm was leesbaar en die batterijen waren nog niet zo lang geleden vervangen.
Raar. Hij zou de volgende morgen voor zijn andere verplichtingen langskomen.
Moose bekeek toch maar eens de batterijen. Die zagen er niet uit zoals het moest. Beetje smurrie her en der.
Tegen middernacht, na het laden van andere batterijen, ontdekten we dat er in sé niks mis met de brander was.
Twee dagen kleumen omdat een batterij het niet ineens tegoei begeeft.
Aaaarggghhh.
(en ook een beetje oef.)
woensdag, 20 februari 2013 om 5:52 pm
en enkel en alleen omdat de batterijen het niet deden in dat bakske aan de muur …
heu,… goed om te weten…
woensdag, 20 februari 2013 om 8:13 pm
De bestaansreden van mijn blog : educatief zijn. De rest is bijzaak.
woensdag, 20 februari 2013 om 7:12 pm
De kou bevriest ook het denken van een mens! 🙂
woensdag, 20 februari 2013 om 8:13 pm
Ik peins eerder aan het verkliklichtje in de thermostaat. Normaal moet er dan een batterijtekentje flikkeren. Niks van dit alles.
woensdag, 20 februari 2013 om 7:47 pm
Mijn zus heeft zo eens 85€ moeten betalen…. Ene laten komen die gewoon zei : madammeke, steek een nieuw batterijke in dat kaske
Wij konden ermee lachen maar zij niet zelle
Zeg en wat een ontaarde moeder zijt gij ????
Dat kind haar werkskes opbranden……….
woensdag, 20 februari 2013 om 8:17 pm
Dat had ik een keer met telenet : 60 euro omdat ik een stekker niet had terug ingestoken.
Ik ontken niks over ontaard. Al vond ik het overrijden van de jongste toch nog net iets erger.
woensdag, 20 februari 2013 om 8:02 pm
Toeme, dat is te vroeg gebeurd, Zap. ’t Is vandaag pas Dikketruiendag.
Een onnozel batterijtje, begot.
woensdag, 20 februari 2013 om 8:19 pm
Ik hoorde het gisteren.
Mijn schuld aan de temperatuurpolies is al lang en breed afgelost, Menck.
Die verwarming ging vandaag gewoon op 19 graden. (wat ik ook nog bescheiden vind)
woensdag, 20 februari 2013 om 9:57 pm
Huh, het was de batterij?? ik wist geeneens dat die dingen op batterijen werkten..
woensdag, 20 februari 2013 om 10:30 pm
Alleen de oudere modellen hebben nog een dieselmotor.
woensdag, 20 februari 2013 om 10:35 pm
Met een trekkoord?
woensdag, 20 februari 2013 om 10:42 pm
Uiteraard.
woensdag, 20 februari 2013 om 10:36 pm
@Lies : Vanaf nu kan u dat dus nooit meer overkomen.
woensdag, 20 februari 2013 om 11:54 pm
de mijne is aangesloten op den ellentriek. Hier geen batterijen.
Enneh: smurrie aan de batterijen? Zo van die uitlopende? Bestaat dat nog?!
donderdag, 21 februari 2013 om 12:05 am
Dat moet dan zowat het enige moderne aan heel uw huis zijn, Elke 😉
Een klein pelleke van iets dat geen pelleke zou mogen zijn… zulke smurrie.
donderdag, 21 februari 2013 om 9:39 pm
Tut tut, ik heb ook een nieuwe (weliswaar onafgewerkte) badkamer met groooooot bad en een nieuw fornuis. Oja: ook een nieuwe salontafel en zetels. Hoor ik u nog?
donderdag, 21 februari 2013 om 9:47 pm
*schud rood koppeke*
donderdag, 21 februari 2013 om 10:40 am
Allez, goed bezig dus! Ik ken helaas het fenomeen: wij vallen elk jaar wel eens een keertje zonder mazout, ezel of niet. Maar gelukkig hebben wij ook een respectabele houtkachel en een nog respectabeler voorraad, zodat we het hier makkelijk 25° krijgen. De rest van het huis, daar spreken we dan weer niet over.
Maar bon, de voeten zijn opgewarmd dus.
donderdag, 21 februari 2013 om 9:34 pm
Elk jaar zonder mazout vallen is echt wel schaamtelijk hoor Gudrun.
Een van de twee keer, moest de ketelvent ook weer komen opdraven, want mijn spel had lucht gezogen.
donderdag, 21 februari 2013 om 1:56 pm
Allé, dat wil zeggen dat uw ketel toch nog een paar jaar meekan. 🙂
donderdag, 21 februari 2013 om 9:37 pm
Te veel werk, March? 😉
donderdag, 21 februari 2013 om 8:20 pm
Als ik het zo hoor is uw kot tenminste ‘keer opgekuist wat brandbare materialen betreft. én bovendien een flinke besparing door 2 dagen geen mazout te verstoken. Sommige mensen hebben altijd geluk.
donderdag, 21 februari 2013 om 9:39 pm
De volgende keer als ik weer zo’n geluksmoment mag meemaken, dan deel ik het met jou : jij komt hier gelukkig wezen en ik ga bij je vrouw wat ingemaakte groenten uit de hof eten. Bij de stoof.
donderdag, 21 februari 2013 om 9:08 pm
’t Is trouwens Adele en niet Adèle 🙂
donderdag, 21 februari 2013 om 9:39 pm
Adèle Bloemendaal? Neen hoor 😉
vrijdag, 22 februari 2013 om 12:10 am
Dit scenario lijkt wreed op die staking van mijn cv ergens in januari toen het vroor dat het kraakte ….Brrr !
vrijdag, 22 februari 2013 om 12:15 am
Een medepechvogel…
vrijdag, 22 februari 2013 om 7:53 pm
Waarschijnlijk had gij dat eers niet gezien met uwen bril. 😉
Neenee: chance dat het uitgelopen batterijen waren!
Nu moet ge tenminste niet in allerijl beslissen voor een nieuw verwarmingssysteem…
zaterdag, 23 februari 2013 om 8:47 pm
Misschien ben ik wel helemaal vergiftigd door die uitgelopen brol? Ja chance!
dinsdag, 26 februari 2013 om 1:47 pm
Zoiets zou bij ons dus ook nog kunnen. Als die niet op de stroom aangesloten was. Vorige week op ’t werk een nieuwe pc-muis besteld omdat de oude niet aangesloten was… 🙄